Neks Hakkında

Nur Eda Kasap Süslü Kimdir?

İzmir’de doğdum. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Uzun süre bankacılık sektöründe profesyonel yönetici olarak görev yaptım. Daha sonra kişisel gelişim alanında profesyonel olarak çalışmaya başladım.

“Yeni Çağın Çocukları”, “5-6 Yaşından Üniversiteye Hazırlık Alıştırmaları” ve “Çocuk Eğitiminde Oyun Dili” adlı kitapların yazarıyım. Annelere yönelik dördüncü kitabım basım aşamasında.

Melih Arat ile tanışmak hayatımda yeni bir dönemin başlangıcı. Kendisinden, “Sıra Dışı Yaşam Becerileri” , “Sıra Dışı Gelecek Mimarlığı” ,“İkinci Şans Kişisel Değişim Programı” ve “Sıra Dışı Çocuk Yetiştirme Bilim Sevgisi ve Yaşam Bilgisi Geliştirme” programlarının “Eğitmenlik Eğitimi” ni aldım. Melih Arat’ ın lisanslı konuşmacısıyım.

“Sıra Dışı Çocuk Bilim Sevgisi ve Yaşam Bilgisi Geliştirme Programı” sayesinde çocuklar ile çalışma imkanı buldum. On yıldır çeşitli anaokulları ve merkezlerde düzenli olarak bu programı uyguluyorum.

Hayatımın ikinci büyük dönüm noktasını ise, Nilda Ferhan Efeçınar ile tanışmam. Quantum Kişisel Gelişim Merkezi ile birlikte “Kişisel Gelişim” alanına adım attım.

Nilda Ferhan Efeçınar dan aldığım eğitimler;

International Quantum Student & Life Coaching–Uluslararası Kuantum Öğrenci ve Yaşam Koçu ICF Membership: 1043269 – Bu eğitim sayesinde, Çoklu Zeka Kuramı, Sağ ve Sol Beyin İşlevleri, Duygusal Zeka, Temsil Sistemine Göre Öğrenme, Odaklanma, Motivasyon, Zihni Verimli Çalıştırma, Zihinde Klasörleme ve İlişkilendirme, Kuantum İmajinasyon Tekniği, Kuantum Bilinçaltı cd leri, Kuantum Ders Çalışma Tekniği, Hafızaya Kaydetme gibi konularda çalışma yaptım hala daha yapmaya devam ediyorum. Nilda Ferhan Efeçınar denetiminde 168 saatlik uygulama eğitimimi tamamladım.

Bilinçaltı Programlama Meditasyonları eğitmenlik eğitimi, E.F.T Practitionerlik eğitimi, NLP Practitionerlik eğitimleri, Usui ve Kundalini Reiki Masterlık eğitimlerini de Nilda Ferhan Efeçınar’ dan aldım.

Hızlı Okuma Eğitimine “oyunları” katarak farklı bir yöntem uygulamaya başladım. Bu sayede çocuklara zorunlu bir okuma değil, keyifli bir okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyorum. Sıra Dışı Çocuk Yetiştirme Bilim Sevgisi ve Yaşam Bilgisi Geliştirme Etkinlikleri ile Öğrenci Koçluğu dahil ortalama 1100 çocuk ile uzun süreli çalışma yapma imkanım oldu.

Eylül 2009 da Livcon R.International Certified Coach eğitimini tamamladım.

Ekim 2009 da Hacettepe Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası Katılımlı II.Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kongresi’nde çeşitli eğitim ve Workshoplara katıldım. Özellikle ilk kitabımın ağırlıklı konusu olan, “Oyun Pedagojisi” konusunda Prof. Dr. Berka Özdoğan’ dan destek alma imkanı buldum.

Mayıs 2015’ de Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Katılımlı III.Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kongresi’ nde “Büyük Mucize Beyin ve Öğrenme” adlı çalışmamı sunum olarak gerçekleştirdim. Böylelikle kendime koyduğum hedeflerden birini daha gerçekleştirmiş olmanın gururunu da yaşadım.

Uluslararası NLP Federasyonundan onaylı (INLPTA), NLP Master Practitioner’lik eğitimini tamamladım.

 “Çocuklarda Özgüven”, “Çocuk ve Duygusal Şiddet”, “Oyunlarla Hayat Dersleri”, “Dil Kalıpları ve Etkili İletişim” “Büyük Mucize Beyin”, ”Siz İyi Olun, Çocuğunuz İyi Olsun”, ”NLP Temsil Sistemleri” “Sınırlı Sınırsızlık” konularını, Anaokulları ile özel merkezlerde ailelere ve öğretmenlere seminer olarak sunmaktayım. Bu seminerlerin tamamında ilk kitabımın ağırlıklı konusu olan “oyun” uygulanmakta olup, veliler ile oyunlar oynamaktayım.

Bu seminerleri, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Başhekimi, Sn. Prof. Dr. Sevgi Mir onayı ile, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde düzenli olarak sundum. Ayrıca hasta yatan çocuklara zeka gelişimlerini arttıran “Sıra Dışı Çocuk” programını düzenli olarak uyguladım. Böylesi büyük ve güzel bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığım için mutluyum.

İzmir Okul Öncesi Eğitimciler Derneği ve Karşıyaka Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Anaokulu Öğretmenlerine yönelik eğitimlerde “Çocuklarda Özgüven”, “Çocuk ve Duygusal Şiddet”, “A’da Z’ye Temel Değerler”  ve “Dil Kalıpları ve Etkili İletişim” adlı seminerlerimi genç arkadaşlarımıza sunma mutluluğuna da eriştim.

2011 yılından beri www.anneoluncaanladim.com da köşe yazarlığı yapmaktayım.